Artur Bartoszewicz to ekonomista, nauczyciel akademicki i kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który przedstawia obywatelom nową jakość w polityce. Jego program, oparty na koncepcji „trzech siódemek”, to kompleksowy plan reform, które mają na celu odpartyjnienie państwa, przywrócenie odpowiedzialności władzy i wzmocnienie suwerenności obywateli.
Nowa Konstytucja i demokracja bezpośrednia
Jednym z najważniejszych filarów jego kampanii jest Nowa Konstytucja, która ma wprowadzić mechanizmy demokracji bezpośredniej, takie jak weto obywatelskie i wiążące referenda. Bartoszewicz chce, by obywatele mieli realny wpływ na decyzje podejmowane przez władzę, a nie tylko biernie uczestniczyli w życiu politycznym co kilka lat.
Cyfryzacja i zrównanie podpisów
Kandydat stawia także na nowoczesne narzędzia cyfrowe – postuluje ZRÓWNANIE PODPISU odręcznego z elektronicznym. Dzięki temu, procesy demokracji bezpośredniej byłyby dostępne dla każdego obywatela poprzez aplikację mObywatel, co znacznie zwiększy przejrzystość i sprawczość społeczeństwa obywatelskiego.
Reforma systemu władzy i symboli narodowych
Bartoszewicz planuje również ograniczenie składu Rady Ministrów, cięcia wynagrodzeń polityków oraz likwidację finansowania partii z budżetu państwa. W sferze symbolicznej proponuje powrót do historycznych korzeni – m.in. przywrócenie Herbu Rzeczypospolitej Polskiej 1919 –1927 oraz zmianę hymnu narodowego na „Rotę”.
Artur Bartoszewicz prezentuje odważny i przemyślany plan, który ma uczynić Polskę państwem uczciwym, sprawiedliwym i silnym obywatelsko.
Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ARTURA BARTOSZEWICZA |